Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psi

   Člověk někdy říká:

  • jsem dobrý pán ?
  • mohl bych být lepší ?
  • mám více dbát na stravu svého miláčka ?

Mám pro Vás odpověď! Můj blog Vám pomůže zjistit co Váš pes opravdu potřebuje !


Psi

Psi jsou zázračná stvoření a aby se u vás cítili jako doma,musíte jim dát lásku a pocit bezpečí! Pořiďte jim třeba  gumovou hračku.Jednou ke mně přišel můj pes,jmenuje se Lord,a já jsem na něho koukala,jak si nese v tlamě gumovou,pískaci slepici a nechtěl ji nikomu dát! Tak pro mě úža typ .

STRAVA:

Termicky extrudované krmivo

Termicky extrudovaná krmiva jsou vyrobena při teplotách 120 až 200 stupňů. Touto vysokou teplotou jsou bioaktivní (životodárné) látky (především enzymy a vitamíny) zničeny. Bílkoviny, tuky, stopové prvky, minerální látky jsou teplem denaturovány (odpřírodněny) neboli poškozeny.

Do těchto termicky extrudovaných krmiv se po teplotním znehodnocení přírodních vitamínů a ostatních bioaktivních látek dávají umělé vitamíny a umělé minerály (chemie), které jsou biologicky málo využitelné (přírodu nelze nahradit).

Pro zajištění vábivé vůně a chutě (aby to psům chutnalo) jsou přidávány uměle vyrobené příchutě (sladidla, glutamáty a jiná éčka). Chuťové buňky psů jsou uváděny v omyl.

Za studena lisované suché krmivo

Tato krmiva jsou vyrobena šetrnou technologií lisováním za studena, která garantuje, že téměř všechny vitamíny, minerály a ostatní bioaktivní látky zůstanou ve své původní (přírodní) podobě a v celém původním spektru organismu psa k dispozici.

Přírodní vitamíny na rozdíl od umělých (chemie) nezatěžují orgány látkové výměny (játra, ledviny), což bývá častá příčina takzvané alergie nebo kožních problémů.

Za studena lisovaná krmiva nebobtnají v žaludku (minimální riziko torze) a ve střevě jsou intenzívně trávena (nedochází ke zlenivění střeva). Z hotových suchých krmiv jsou za studena
lisovaná krmiva přírodnímu vzoru výživy psa (vlk) nejblíže.


Konzervované vlhké krmivo

Maso (a případně obsažené přílohy) je konzervováno vařením. Podle platného zákona však musí být ohřáno minimálně na 138 stupňů celsia (sterilizace) jádrové teploty (měřeno uprostřed obsahu konzervy). Tím je dosažena expirační doba 2 až 3 roky.

Podobně jako u termicky extrudovaných granulí je však i v konzervách vysokou teplotou velká část přírodních bioaktivních látek (vitamíny, minerály, stopové prvky) poškozena, zničena nebo uzavřena.

Výživovým a zdravotním problémem je pak u mnohých konzerv malý obsah masa (cca 4%) a na kostky nakrájené sojové či jiné masové náhražky (kafilerní produkty).

Doma vařená strava

Výhodou vaření oproti konzervám je, že si chovatel psa sám při nákupu vybírá kvalitu ingrediencí, které bude vařit. Navíc lze jídelníček vařené stravy střídáním různých surovin výrazně zpestřit (různá masa, různé přílohy apod.).

Vaření masa spolu s případným podáváním různých vařených příloh jako jsou například rýže, vločky, těstoviny, brambory a podobně je na tom (díky teplotě) s obsahem bioaktivních látek bohužel jen o trochu lépe než při krmení konzervami.

Zkrácenou dobou vaření nebo dušením však můžeme výrazně snížit stupeň znehodnocení přírodních bioaktivních látek a zachovat také část jejich spektra.

Syrová strava (BARF)

Syrová strava BARF (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina) je nejpřirozenější a přírodě nejbližší druh výživy psa (je nejblíže jídelníčku vlka).

Syrové maso jako jediný druh výživy vynecháním teplotního zpracování (vaření, extrudace) obsahuje všechny bioaktivní látky v celém původním množství a v celém spektru. Proto je pro výživu psa nejhodnotnější.

Abychom se vyhnuli zdravotním potížím z nedostatku některých živin (podobně jako u doma vařené stravy) musíme při volbě ingrediencí dbát na vyváženost a pestrost této syrové výživy. K syrové a vařené stravě podáváme přírodní
doplňky výživy
.¨)

DOPORUČUJI KVALITNÍ ŠVÉDSKÉ KRMIVO HUSSE!!!

www.husse.cz (každý,ať je z jakého koliv okresu ČR,si může objednat-dodávka zdarma)...Po tomto krmivu můj pes zhubnul a cítí se lépe!!! Zkuste to - neproděláte !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář

(dominika zemanová, 3. 4. 2012 21:00)

Eliško pěkný článek moc sem se u článku poučilaseš dobrá !!! )

Re: komentář

(readme, 3. 4. 2012 21:04)

Děkuju moc :))

husse

(Alena, 3. 4. 2012 20:13)

Ahoj,můj pes Aran potřebuje silnou dávku na hubnutí,co stím? Můžeš něco doporučit?Je to boxér a je mu 6let,dík.

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 34258
Měsíc: 125
Den: 2